Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marek Střeštík: Nerad bych něco uspěchal

21. 12. 2008

Marek Střeštík: Nerad bych něco uspěchal

 

Na podzim patřil Marek Střeštík k našim nejvytíženějším hráčům, v patnácti odehraných zápasech vstřelil čtyři branky a přidal jednu asistenci. Obzvlášť jeho poslední trefa do sítě Zlína byla výstavní a s největší pravděpodobností získá ocenění „Gól měsíce“. Po skončení sezony však musel podstoupit operaci kolenní chrupavky, ze které se nyní zotavuje.

Marku, prakticky ihned po skončení podzimní části jsi podstoupil operaci kolene. Co bylo důvodem tohoto zákroku?

Měl jsem výrůstky na chrupavce a musel jsem si je nechat odstranit. Naštěstí to vyšlo na konec sezony, i když poslední dva zápasy jsem s tím ještě odehrát zvládl.

Znáš možnou příčinu těchto problémů?

Pravděpodobně to bylo způsobeno nadměrnou zátěží. Přeci jen tento rok byl pro mě celkem náročný. V lize jsem až na dva zápasy odehrál vše a k tomu jsem hodně cestoval s jednadvacítkou.

Stihneš se uzdravit do začátku zimní přípravy?

Myslím si, že bych měl přijít maximálně o týden přípravy. Každopádně bych nerad něco uspěchal. Radši oželím pár dnů a doléčím se pořádně.

Kromě operace kolena jsi absolvoval i celkem nepříjemný zákrok u zubaře. Povíš nám co jsi měl za problémy?

No bylo to hrozný, musím přiznat, že jsem se toho bál víc jak čerta (smích). Ulomil se mi zub a to tak nešikovně, že mi z něho vyčnívaly nervy. A právě ty mi musela zubařka odstranit, nakonec to ale nebylo tak hrozný.

Jak vlastně teď trávíš svůj čas, když se zotavuješ po operaci.

No dá se říct, že nijak. Mám berle a nemůžu dělat skoro nic, ležím na gauči u televize a flákám se. Nejvíc mě ale mrzí, že přijdu o takové ty akce jako je hokej a tenis. To bylo vždycky takové zpestření a já se na to moc těšil.

Máš už naplánovaný program na vánoce?

Na Štědrý den budeme s přítelkyní u jejích rodičů. Druhý den pak odjíždíme za mou rodinou na Slovensko, kde budeme až do 28. prosince. Silvestr pak strávíme v Jeseníkách, máme to tam zamluvené už dlouho a jedeme tam s partou kamarádů. Akorát je škoda, že si to kvůli berlím na horách moc neužiju. Každopádně si alespoň odpočinu a načerpám síly na jarní část sezony.