Jdi na obsah Jdi na menu
 


Program letní přípravy 2008 1

16. 8. 2008

 

Obrazek

 

 

19. – 20.6.

Testy 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

21.6.

 

Otevírání hřiště v Žabčicích

 

V přátelském utkání dnes áčko pokřtilo nový trávník v Žabčicích a dobrým fotbalem přispělo k oslavám 85. výročí založení zdejšího klubu.

TJ SOKOL ŽABČICE – 1. FC BRNO 1:10 (0:4)

Branky: . Slanař – 54., 70. a 72. Vrána, 27. a 80. Střeštík, 67. a 77. Baláž, 11. Simr, 22. Polách, 42. Došek.
Rozhodčí: Kundelius.
Diváků: 1200.

Brno: Nahodil – Dvorník, Živný, Lira – Baláž, Večeřa, Střeštík, Polách – Vrána, Došek (46. Urban), Simr (46. Král).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

23. – 28.6.

 

Kondiční soustředění ve Velkých Losinách 

Na soustředění odjeli

Brankáři:
Tomáš Bureš, Martin Lejsal

Obránci:
Josef Dvorník, Miroslav Král, Martin Kuncl, Martin Švejnoha, Jan Trousil, Martin Živný

Záložníci:
Libor Baláž, Martin Hanák, David Kalivoda, Elton Lira, Lukáš Mareček, Tomáš Okleštěk, Tomáš Polách, Marek Střeštík, Jan Urban, Karel Večeřa

Útočníci:
Aleš Besta, Jaroslav Borák, Tomáš Došek, Pavel Simr, Josef Šural, Pavel Vrána 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

28.6.

 

PU – Zábřeh na Mor. – 1. FC Brno 

SK ZÁBŘEH NA MORAVĚ – 1. FC BRNO 1:2 (1:2)

Branky: 39. Dvořák – 21. a 26. Baláž.

Brno – 1. poločas: Nahodil – Král, Živný, Trousil, Čoupek – Baláž, Polách, Mareček, Střeštík – Došek, Vrána.

2. poločas: Nahodil – Král, Živný, Dvorník, Švejnoha – Hanák, Urban, Večeřa, Borák – Šimr, Šural.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po týdenním kondičním soustředění se dnes áčko sešlo k dvoufázovému tréninku.

 

Ráno na horním tréninkovém hřišti byla herní část, odpoledne absolvují hráči výběhy v terénu. Do přípravy se zatím nezapojili brankář Tomáš Bureš, kterého čeká operace kolena, a Brazilec Elton Lira, který má potíže s třísly. Lehčí náplň měli po zraněních Aleš Besta, Martin Lejsal a Martin Kuncl. S týmem trénovali i brankáři Hrdlička a Nahodil.

 

Tento týden bude mužstvo trénovat v Brně, ve středu nastoupí v přípravném utkání v Nitře (17:00) a v závěru týdne odehraje dva pohárové turnaje. Jedna skupina nastoupí v Břeclavi a druhá v Čelákovicích. Rozdělení hráčů udělají trenéři až v pátek.

2.7.

 

 FC NITRA – 1. FC BRNO 0:0

Rozhodčí: Vnuk – Kéry, Košecký.
ŽK: Hottek, Slovák (Nr.).
Diváků: 250.

Nitra: Tujvel (46. Chudý) – Áč, Karlík (46. Ďuriš), Leško, Mičic – Kolár (73. Boszorád), Glenda (46. Slovák), Broschinský (63. Hnilica), Hottek (70. LiuaShuili) – Čurgali (51. Bališ), Šimonek (46. Jakubiak).

Brno – 1. poločas: Hrdlička – Hanák, Trousil, Dvorník, Čoupek – Borák, Večeřa, Polách (30. Urban), Střeštík – Došek, Simr.

2. poločas: Hrdlička – Hanák, Švejnoha, Živný, Král – Baláž, Urban, Mareček,Střeštík – Vrána, Šural.

V tropickém vedru se začalo vlažně. Domácí bronzový tým uplynulého ročníku slovenské ligy je v přípravě dál než naši a v úvodu měl častěji míč na kopačkách a pokoušel se hodně střílet z dálky. Nejnebezpečnější ale byla hned první rána ve druhé minutě, ale Hottek střílel těsně nad. Naši spoléhali víc na brejky a ve 14. minutě domácí obrana na poslední chvíli ukopla Simrův centr před dobře nabíhajícím Doškem. Postupem času se hra v poli vyrovnala a přišla i první šance zápasu. Simr na velkém vápně přiťukl míč zezadu nabíhajícímu Večeřovi, ale jeho střela z běhu byla příliš slabá. Po půlhodině sklidil uznání publika trenér Uličný, když vystřídal zbytečně se rozčilujícího Tomáše Polácha, který byl surově a „žlutě“ faulovaný Hottkem. V té době už jsme byli iniciativnější a domácím jsme prostory ke střelbě nenechávali. Naopak ve 32. minutě střílel Střeštík po zemi těsně vedle.

Po přestávce poslal Uličný na hřiště sedm nových hráčů, domácí kouč Pavel Malura čtyři, ale obrázek hry se nezměnil. Naši se ale mnohem více tlačili dopředu a postupně získali územní převahu. V 61. minutě měl brankář Chudý hodně práce, aby Šuralovu „jedovatou“ střelu z pětadvaceti metrů vytlačil na roh. O dvě minuty později už byl Chudý překonaný, ale Šurala stačil skoro na brankové čáře zablokovat jeden z obránců. Ideální zpětnou přihrávku dal Šuralovi Vrána. V 68. minutě skvěle zakombinovala v domácím pokutovém území trojice Šural, Střeštík, Mareček a posledně jmenovaný zblízka, ovšem z ostrého úhlu, těsně minul branku. Škoda, ve druhém poločase jsme měli výrazně více ze hry a výhru bychom si zasloužili.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

5.7.

 

O pohár starosty Čelákovic 2008

 

(1.FC Brno, Baník Ostrava, Slavia Praha, Ml. Boleslav) 

V prvním utkání turnaje O pohár starosti Čelákovic náš tým podlehl Mladé Boleslavi. Odpoledne nastoupí proti Jablonci, který v prvním zápase turnaje prohrál se Slavií Praha 0:2.

1.FC BRNO – FK MLADÁ BOLESLAV 0:3 (0:1)

Branky: 18. Poláček, 61. Kysela, 66. Papadopulos.
Rozhodčí: Hrubeš – Košec, Teuber.
ŽK: Střeštík.
Diváků: 830.

Brno: Hrdlička – Švejnoha (36. Král), Trousil (36. Živný), Dvorník, Čoupek – Kalivoda (36. Baláž), Polách, Mareček, Střeštík – Došek (36. Vrána), Šural (36. Borák).

Ml. Boleslav: Kubásek – Kalina, Rajnoch, Janíček, Mach – Kysela, Sylvestre, Opiela, Poláček – Papadopulos, Táborský.

Hrálo se jen 2×35 minut a náš tým měl od začátku výraznou převahu. Proti utkání s Nitrou tentokrát hráči hodně stříleli, jenže se stejným výsledkem jako na Slovensku. Čoupek v šesté minutě pálil z hranice velkého vápna hodně nad, Došek krátce po něm zakroutil oblouček těsně vedle šibenice. Mladá Boleslav se snažila o brejky a první ji vyšel až v 18. minutě. K naší smůle zakončil rychlou kombinaci přesnou střelou z úhlu Poláček. Byla to první střela směrem na naši branku. Pak pěkně střílel Mareček, ale k vyrovnání byl nejblíže ve 21. minutě Polách, kterému se nepodařilo zblízka doklepnout Kalivodovu hlavičku. Ve 30. minutě pálil z dobré pozice nad Střeštík. Produktivitu mladoboleslavského útoku v poslední minutě první půle dokladoval Kysela, s jehož přízemní dělovkou měl Hrdlička dost práce, aby ji vytlačil na roh.

O přestávce trenér Petr Uličný vystřídal pět hráčů, zatímco Boleslav odehrála celý zápas v základním složení. Hra se sice vyrovnala, ale do šancí jsme šli první my. Ve 39. minutě nastřelil Vrána hlavičkou po Poláchově rohu břevno. O šest minut později dal Vránovi zpětnou přihrávku Baláž, ale Pavel zblízka přestřelil. Pak gólovou ránou trefil Střeštík hlavu Kaliny a v 54. minutě vytlačil brankář Vránovu dorážku na roh. O pár minut později zřejmě sudí odpustil soupeři penaltu po faulu na Střeštíka. Na rozdíl od našich Boleslav všechny své šance proměnila. V 61. minutě napodobil Kysela Poláčka a čtyři minuty před koncem prošel středem Papadopulos a nedal Hrdličkovi šanci.

Petr Uličný: „Je to pro nás velmi krutá porážka a výsledek neodpovídá průběhu hry. Do druhého gólu byl výkon našich hráčů velmi dobrý. Navíc tam byla jasná penalta, ze které jsme mohli vyrovnat. Soupeř měl tři šance a dal tři hezké góly. Takže ještě jednou, prohrát jsme si nezasloužili a už vůbec ne tak vysoko. Bohužel jsme své šance neproměnili a Boleslav naopak stoprocentně.“

V utkání o třetí místo na turnaji O pohár starosty Čelákovic náš tým porazil vcelku přesvědčivě Jablonec

1.FC BRNO – FK JABLONEC 97 3:1 (3:1)

Branky: 18. Hanák, 32. Střeštík z pen., 40. Došek – 27. Peškar.
Rozhodčí: Moudrý – Teuber, Košec.
ŽK: Peškar.
Diváků: 650.

Brno – 1. poločas: Lejsal – Baláž, Trousil, Dvorník, Švejnoha – Hanák, Živný, Polách, Střeštík – Došek, Vrána.
2. poločas: Lejsal – Baláž, Trousil, Živný, Král – Hanák, Švejnoha, Mareček, Čoupek – Došek (68. Borák), Šural.

Jablonec: Zich – Kuželka (41. Stožický), Krejčí, Pavlík, Hamouz – Peškar, Šisler, Eliáš, Haudrič – Vošahlík, Valenta.

Jablonec začal aktivněji a už v páté minutě prokličkoval naší obranou Valenta a v pádu střílel zblízka těsně vedle. Už po pěti minutách jsme ale nápor Severočechů uťali. Střeštík se ve velkém vápně dobře uvolnil, ale pravačkou střílel nad branku. O tři minuty později se Došek pokoušel přelobovat brankáře Zicha, ale míč skončil za břevnem. V 18. minutě náš tlak vyústil v zasloužené vedení. Po pěkné kombinaci nahrál Střeštík Hanákovi skoro na brankovou čáru a Martin skluzem zavěsil. Ve 26. minutě nejprve brankář Lejsal vyrazil „jedovatou“ střelu Valenty zleva k bližší tyči na roh, ale u minutu později již na podobnou ránu Pekara nedosáhl. Vyrovnání naši hru neovlivnilo a záhy přišel druhý gól. Po skvělé kombinaci se Střešníkem faulovala jablonecká obrana ve vlastním pokutovém území Švejnohu a Střeštík poslal penaltu do levé horní šibenice Zichovy branky. Pak spálili další dvě tutovky Hanák a Střeštík a do třetice se trefil až Došek. Tato akce sklidila velký potlesk publika, protože na naše narážečky se obránci soupeře jen bezmocně dívali. Poločasové skóre a zase velké střídání trochu ovlivnilo druhý poločas, který byl fotbalově chudší. Největší šanci měl v 63.minutě Došek, ale Šuralův oblouček nestačil prodloužit do sítě.

Petr Uličný: Turnaj měl vysokou úroveň po stránce společenské i sportovní. Škoda porážky s Mladou Boleslaví. Bylo to dobré utkání a my jsme rozhodně nebyli slabší. Druhý zápas jsme vyhráli zaslouženě. Já jsem spokojený a hráče jsem za výkony pochválil. Ale na celkové hodnocení je stále ještě čas, což platí i pro nové hráče, které samozřejmě musím nejprve poznat. Turnaj určitě splnil svůj účel a všichni hráči, vyjma Kalivody, který má odřené paty, si zahráli tři poločasy.“

9.7.

 

S remízou v dnešním přípravném utkání ve Slatinicích byl spokojenější druholigový soupeř.

1.HFK OLOMOUC – 1.FC BRNO 1:1 (1:1)

Branky: 6. Kropáček – 16. Došek.
Rozhodčí: Peřina.
Diváků: 400.

Brno: Hrdlička – Švejnoha (46. Král), Trousil, Dvorník, Čoupek – Baláž, Večeřa (65. Živný), Polách (65. Urban), Střeštík (46. Hanák) – Šural (65. Simr), Došek (46. Vrána).

Na vynikajícím trávníku ve Slatinicích se v prvním poločase hrála vyrovnaná partie. Už v šesté minutě překvapil Hrdličku přízemní střelou z trestného kopu z pětadvaceti metrů Kropáček. Naši kontrovali až v 16. minutě, kdy pěknou kombinaci a centr Šurala hlavičkou zakončil zblízka Došek. Ve 23. minutě vyslal po levé straně Čoupek Střeštíka, na jeho centr nabíhalo víc našich hráčů a nakonec střílel Baláž, jenže obrana stačila míč srazit na roh. Velkou šanci měli i Hanáci. Ve 34. minutě si na centr naskočil Korčián a naštěstí pro nás šla jeho hlavička do Hrdličkova protipohybu těsně vedle pravé tyčky. Druhý poločas se dost podobal prvnímu, i když trenér Uličný poslal na hřiště tři nové hráče. V sestavě se Baláž stáhl na pravou obranu, Čoupek se na levé straně vysunul do zálohy a Hanák hrál na pravé straně zálohy. Na obou stranách se málo střílelo, chyběl pohyb, bylo málo šancí. Naši soupeře přitlačili až v závěru a rozhodnout mohl Urban, ale po úniku a zpětné přihrávce Živného vystřelil atakovaný zblízka nad.

Petr Uličný: „Stále se na nás projevuje tvrdý dvoufázový trénink a působili jsme unavenějším dojmem než domácí. Remíza je to zasloužená, i když s ní a s výkonem samozřejmě nemohu být spokojen. Ukazuje se, že máme kvalitu ve zkušeném jádru kolem Trousila. Hráči jako Dvorník, Polách, Večeřa, Střeštík, Došek nebo Švejnoha. Ostatní mě zatím moc nepřesvědčují a musí hodně přidat. Líbí se mně jen Šural, který rozhodně dobře rozšiřuje konkurenci.“

13. – 19.7.

 

Herní soustředění v Bad Vösslau (Rakousko)

12.7. 17:00

1.FC BRNO – CS GAZ METAN MEDIAS 0:2 (0:1)

Branky: 26. Szabo, 60. Boaru. Rozhodčí: Fojt. Hráno v Lindabrunnu.

Brno: Lejsal – Švejnoha, Trousil, Dvorník, Čoupek – Kalivoda (46. Hanák), Večeřa, Polách, Střeštík (46. Borák) – Šural (46. Baláž), Došek.

V tropickém vedru, zato na vynikajícím trávníku se hrála vyrovnaná partie. Střetly se dva rozdílné herní styly. Akce Rumunů byly přímočařejší, naši se snažili prosadit kombinační hrou. Koncovka ovšem vyzněla jednoznačně pro našeho soupeře a do 60. minuty si mnohem více zachytal Lejsal. Ve 26. minutě ale nedosáhl na technickou ránu Szaba k tyči zhruba z pětadvaceti metrů. V 60. minutě zlikvidoval Lejsal gólovou střelu, jenže jím vyražený míč putoval přesně na kopačky Boara, který zblízka doklepl do prázdné branky. Naši po gólu výrazně přidali, přitlačili soupeře v jeho pokutovém území a mohli i vyrovnat. V 64. minutě Poláchův centr hlavičkoval Baláž zblízka přímo do brankáře, krátce nato Švejnoha napálil stejný Poláchův centr volejem, jenže těsně minul branku. Pak se zastřeloval Došek, jeho první ránu srazili obránci a míč poskočil na břevně a za branku. Pak Tomáš těsně nedoskočil na Borákův centr a míč hlavou lízl těsně mimo.

Petr Uličný: „Bylo to typické přípravné utkání, do kterého jsme nastoupili bezprostředně po tříhodinové cestě autobusem. Soupeř byl důraznější v poli i v koncovce. My jsme si šance vypracovali, ale nedokázali jsme je zakončit. Od zítřka nás na soustředění čeká především fotbalová práce.“


15.7. 18:00

1.FC BRNO – FC ENA VARGARAS (Rum.) 1:0 (1:0)

Branky: 23. Živný. Hráno ve Wampersdorfu.

Brno: Lejsal – Baláž, Živný, Král, Švejnoha (46. Čoupek) – Hanák, Urban,Střeštík, Okleštěk – Besta (46. Šural), Borák (46. Došek).

Po delší pauze zaviněné zraněními se v základní sestavě objevili Besta a Okleštěk. Soupeř z nižší rumunské soutěže prokázal bojovnost a v zápase si vytvořil i několik šancí. Otěže utkání ale drželi naši. Technicky měli navrch a po kombinačních akcích si vytvořili dost příležitostí. Proměnili ale jen jednu, když se ve 23. minutě trefil hlavičkou po trestném kopu Živný. Zápas se dohrával za umělého osvětlení a sledoval jej náš bývalý hráč Patrik Siegl.

Petr Uličný: „Soupeř nebyl tak silný jako v sobotu Metaz, ale hrál dobře. S výkonem našich hráčů jsem spokojen. Chtěl jsem vyzkoušet hráče ze širšího kádru a to se podařilo. V poslední utkání ve čtvrtek proti Levski Sofia zase nastoupí základ, s nímž počítám pro ligu. Bohužel, se nám zranili Polách, který odjede na vyšetření, Kalivoda, Vrána a Večeřa, chybí i Mareček, který hraje na mistrovství Evropy devatenáctiletých a stále ještě nemůže hrát Kuncl.“


17.7. 18:00 1.FC BRNO – LEVSKI SOFIA 0:1 (0:0)

Brno: Lejsal – Švejnoha, Trousil, Dvorník, Čoupek – Baláž, Střeštík, Živný, Okleštěk (46. Šural) – Besta (82. Hanák), Došek (58. Urban).

Petr Uličný, trenér: „Za stálého deště to bylo bojovné a vyrovnané utkání. Šance měla obě mužstva, Bulhaři ale dokázali jednu z nich, po naší chybě, zhruba v šedesáté minutě využít. V závěru se zdáli být pohyblivější. Na našem týmu se projevila řada zranění. Citelně nám chyběli hráči, s nimiž počítám do základní sestavy, jako Polách, Mareček, Kalivoda, ale i Kuncl nebo Večeřa. I na Aleši Bestovi je stále znát tréninkový výpadek po zranění, ale věřím, že do ligy dáme mužstvo zdravotně do pořádku i do psychické pohody.“

Hrálo se v Lindabrunnu.

Bezprostředně po zápase mužstvo vyrazilo na cestu domů. Trenér Uličný sdělil, co čeká mužstvo po návratu ze soustředění.

„Zítra budeme normálně trénovat. V sobotu a v neděli mají hráči volno a od pondělka už najedeme na běžný rytmus jako v mistrovské sezóně. Generálkou na ligu bude o příštím víkendu zápas ve Fulneku. Samozřejmě je to také období zužování kádru. V tuto chvíli asi víte, že Simr odešel na hostování do Nitry. Z dalších, kteří odejdou na hostování, mohu zatím jmenovat Hanáka a Krále,“ naznačil Uličný.

26.7.

 

Generálka na start Gambrinus ligy

 

FOTBAL FULNEK – 1. FC BRNO 0:1 (0:1)

Branky: 19. Došek.
Rozhodčí: Býma – Pustějovský, Malý.
Diváků: 620.

Fulnek: Pospěch – Král, Krása, Švec (46. Vyskočil), Sedlák – J. Schulmeister (46. Traxl), Kovář (46. Pavlík), Slončík (80. Huvar), Vajda (87. Malohlava)– Lukaštík, Vrťo (58. Koštuřík).

Brno: Bureš (63. Hrdlička)  – Švejnoha, Trousil, Dvorník, Čoupek – Kalivoda (63. Baláž), Mareček (46. Okleštěk), Večeřa (46. Živný), Polách, Střeštík – Došek (68. Mareček).

V základním rozestavění jsme nastoupili s jedním útočníkem, ale fotbal jsme hráli ofenzivní. Po levé straně dobře doplňoval Doška Střeštík, na pravé si s Kalivodou občas zaběhl jako falešné křídlo Švejnoha. Takže už ve čtvrté minutě musel domácí brankář Pospěch na poslední chvíli stáhnout Střeštíkův centr před naskakujícím Doškem. O minutu později pálil tvrdě po zemi Mareček, ale těsně vedle. Gól padl po hrubce domácí obrany, kterou využil Došek a samostatný postup na brankáře bezpečně proměnil. Za další minutu byl Tomáš v podobné pozici po obloučku od Večeři, jenže tentokrát střílel do Pospěcha. Ve 23. minutě zatleskali diváci krásné střele Večeři, kterou Pospěch jen sledoval očima, bohužel těsně minula levou šibenici jeho branky. Ve 32. minutě měl Došek na kopačce další gól po Čoupkově kolmé přihrávce. Ale i tentokrát šel Pospěch rychle z branky a Tomášovu střelu stačil srazit na roh. Domácí hráli na jistotu, čekali na naši chybu s pokusy o brejky. Ty jsme si ale dokázali pohlídat, takže největším nebezpečím pro Burešovu branku byla hlavička našeho odchovance Krále, který je ve Fulneku na hostování. Po rohovém kopu ve 12. minutě hlavičkoval zblízka těsně nad.

Po přestávce se Střeštík ještě víc vysunul na hrot k Doškovi, Okleštěk převzal jeho místo na levé záloze a Živný hrál Večeřův post defenzivního záložníka. Hra se v poli více vyrovnala a domácí si také vytvořili první náznak šance. V 61. minutě musel Bureš vyrážet nebezpečnou střelu Vajdy. Ještě před tím ale měl další tutovku Došek. Po Poláchově uličce šel zase sám na Pospěcha, ale zase nastřelil jen jeho nohy. V 68. minutě se na hřiště vrátil Mareček, který vystřídal lehce zraněného Doška. Postupem času jsme zase získali územní převahu, jenže naše akce končily většinou před domácím pokutovým územím. Výjimkou byla akce v poslední minutě. Po Oklešťkově krásném pasu šel Baláž sám na brankáře, ale neudělal ani kličku ani nevystřelil a zezadu sbíhající Král mu míč čistě vypíchl.

 

 

27.7.

 

Autogramiáda v Olympii Brno

Nenechejte si ujít autogramiádu v nákupním a zábavním centru Olympia Brno, konanou v neděli 27. července 2008 od 13.00 hodin.

Za 1. FC Brno se autogramiády zúčastní Aleš Besta, Tomáš Došek, Martin Kuncl, Martin Lejsal, Marek Střeštík, Jan Trousil a nové posily Petr Čoupek a David Kalivoda. Nebude chybět ani trenér týmu, pan Petr Uličný.

Kromě podpisů hráčů a trenéra, budete moci vyhrát řadu zajímavých cen v doprovodných soutěžích, zakoupit si nové zboží z připravovaného fanshopu a vybavit se lísky a permanentkami na novou sezónu. Na závěr akce bude z odevzdaných kupónů vylosován šťastlivec, který získá dres s podpisy všech zúčastněných.

Obrazek

Obrazek